کد : 674

کسب مقام اول تیم مرینوس دانشگاه پیام نور بوشهر

کسب مقام اول تیم مرینوس دانشگاه پیام نور بوشهر

کسب مقام اول تیم مرینوس دانشگاه پیام نور بوشهر

با توجه به برگزاری نخستین دوره ی مسابقات هوا فضای دانشگاه پیام نور خراسان رضوی که از تاریخ 7 الی 9 مهر ماه در مشهد مقدس با حضور بیش از 34 تیم از 17 استان کشور در 3 حوزه ی طراحی مفهومی پهپاد، گلایدر کنترلی و گلایدر دست پرتاب برگزار گردید، که در این راستا تیم مرینوس دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر حضور یافتند و موفق به کسب مقام اول در دو رشته ی این مسابقات شدند، لذا بر آن شدیم که مصاحبه ای اختصاصی با سرپرست این تیم خانم دکتر طاهره عزتی از اساتید و مدیر گروه رشته ی مکانیک این دانشگاه داشته باشیم.

1- لطفا در خصوص مسابقات و سطح آن توضیحاتی برای خوانندگان  بفرمایید.

مسابقات هوا و فضا از مسابقات معتبر و شناخته شده جهانی می باشد که مورد توجه روزافزون دست اندرکاران این شاخه و همچنین شاخه های مرتبط می باشد. برگزاری این دوره از مسابقات به میزبانی دانشگاه پیام نور گامی مهم در جهت ارتقای دانش فنی دانش آموختگان عزیز در رشته های هوا فضا، مکانیک، رباتیک و مکاترونیک می باشد. با در نظر گرفتن کیفیت داوری، مکان مسابقه و میزان استقبال دانشگاه های سراسر کشور و هم چنین تعداد شرکت کنندگان  میتوان سطح  مسابقه ی برگزار شده  را در سطح بالایی اعلام کرد.

2- لطفا تیم خودتان را معرفی کنید.

اعضای تیم اعزامی از دانشگاه پیام نور بوشهر آقایان رضا محمدی، احمد غفاریان، محمد بلندهمت و به سرپرستی اینجانب بودند که با نام تیم مرینوس در این مسابقات شرکت نمودیم.

3- در چه بخش هایی از مسابقه شرکت و مقام های کسب شده را اعلام بفرمایید.

این تیم در سه لیگ طراحی مفهومی پهپاد، گلایدر کنترلی و گلایدر دست پرتاب حضور داشت که در پایان مسابقات موفق به کسب مقام اول در دو لیگ طراحی مفهومی پهپاد و گلایدر کنترلی شدیم.

4- برنامه های آتی تیم خود را اعلام کنید.

با توجه به اینکه اعضای تیم مرینوس از دانشجویان برتر ومستعد دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر می باشند، لذا برنامه ریزی جهت آموزش های سطح عالی در این شاخه و شرکت در مسابقات کشوری به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و همچنین حضور در مسابقات بین المللی و پروژه های پژوهشی  از اهداف دانشگاه می باشد.لازم به ذکر است با توجه به تفاهم نامه ی همکاری بین دانشگاه و پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهرو تعامل شرکت های دانش بنیان با مراکز دانشگاهی تیم فنی و مهندسی شرکت مهارت گستر لیان آقایان مهندس شهرام محمدی، مهندس محمد توپچی و مهندس امید فخری زاده به عنوان مشاوران این تیم در کنار ما قرار گرفتند که می توان کسب این موفقیت را علاوه بر تلاش های اعضای تیم مدیون تعاملات ایجاد شده دانست، لذا اینجانب به عنوان سرپرست تیم و مجموعه ی دانشگاه پیام نور و اعضای تیم در صدد هستیم که آموزش های عالی این رشته را با مشارکت این شرکت ادامه دهیم.

در پایان ما نیز برای موفقیت روزافزون تیم آرزوی موفقیت نموده و امیدواریم شاهد کسب افتخارات بیشتر تیم مرینوس در مراحل بالاتر مسابقات داخلی و خارجی باشیم.

تهیه کننده ی گزارش: مهسا حسین زادگان بوشهری